Jdi na obsah Jdi na menu
 

Př(5) 30.3.-3.4.

Př (5)

- učebnice str. 62- Smysly- přečíst, prohlédnout obrázky oka a ucha, do sešitu napsat výpisky- opsat 1. větu a vypsat pod sebe všech pět základních smyslů+ orgán (např.1. zrak-oko)

dále napsat:

1. Zrak- poskytuje nejvíce informací, orgánem zraku je oko, vnímáme jím světlo, barvy, tvar a pohyb, oční vady jsou krátkozrakost a dalekozrakost (řeší se nošením brýlí), barvoslepost a slepota (vrozená nebo získaná)

2. Sluch- orgánem je ucho, skládá se ze tří částí- 1. vnější ucho-boltec (zachycuje zvuk), 2. střední ucho (zesiluje zvuk), 3. vnitřní ucho (odtud vede nerv podněty do mozku a je orgánem rovnováhy), vady sluchu jsou nedoslýchavost a hluchota (vrozená nebo získaná)

3. Čich- orgánem čichu jsou čichové buňky v nose, které vysílají signály do mozku, vnímáme jimi plynné látky (vůně, pachy) 

4. Chuť- orgánem jsou chuťové pohárky na povrchu jazyka (vnímání chuti pomáhá i čich), vnímáme čtyři chutě-sladká, slaná, kyselá, hořká

5. Hmat- orgánem hmatu jsou hmatová tělíska v kůži, nejvíce jich máme na rtech, dlaních a konečcích prstů, vnímáme jimi bolest, chlad, teplo a tlak

- pracovní sešit str. 35/13(doplňovačka), 15 (vyškrtněte chybná tvrzení)

- DÚ- odpovědět na otázky a očíslované odpovědi zaslat mailem do 6.4. :

1. Jaké potraviny tvoří základ našeho jídelníčku? 2. Jaké základní živiny musí obsahovat naše strava? 3. Jaké je doporučené množství tekutin, které bychom měli denně vypít ? 4. Kolikrát denně by měl člověk jíst? 5. Které potraviny by měl člověk konzumovat jen výjimečně? 6. Jak často bychom měli zařazovat zeleninu a ovoce do svého jídelníčku a proč? 7. Které znáš vitaminy?